وزیر بهداشت:

بهترین تقدیر از پزشكان رعایت پروتكل های بهداشتی است

بهترین تقدیر از پزشكان رعایت پروتكل های بهداشتی است مستر لمون: وزیر بهداشت، اظهار داشت: لباس پزشكان، لباس احرام است كه بر تن كرده اند تا به طواف بیمار در سخت ترین شرایط بروند.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، سعید نمکی، روز پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش های برج میلاد تهران، اضافه کرد: صبحت از مدافعان سلامت، بغض های فرو خفته ای است که بارها مورد کم مهری و بعضاً اهانت قرار گرفته اند، اما از خدمت به مردم و بیماران دست بر نداشته اند. وی اظهار داشت: لباس ما لباس احرام ماست تا به طواف بیمار در سخت ترین شرایط برویم. نمکی افزود: کار پزشک، خریدن اندوه و فروختن جان است که با هیچ معیار مادی نمی توان آنرا قیاس کرد. وزیر بهداشت با طرح این سوال که مگر می شود خدمات پزشکان را با پول جبران کرد، اظهار داشت: دقایقی که این عزیزان بر بالین بیماران حاضر می شوند با هیچ تعرفه ای قابل جبران نیست. نمکی با اشاره به وضعیت تخت های بیمارستانی در ایران و مقایسه با کشورهای اروپایی، اضافه کرد: در بهترین وضعیت ما توانسته ایم ۱.۶ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت داشته باشیم که این میزان در اروپا بین ۶ تا ۷ برابر است. با این وجود آنچه که سبب شد هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان ها نماند و هیچ بیمار سالمندی از دستگاه ونتیلاتور جدا نشود، تلاش و ایثار مدافعان سلامت بوده اند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: بزرگ ترین سرمایه ملی ما در مدیریت بیماری کرونا، همت و غیرت جامعه پزشکی و سایر دست اندرکاران در مراکز درمانی بوده اند. وی افزود: بهترین قدر شناسی از جامعه پزشکی، رعایت پروتکل های بهداشتی است. زیرا، باید این حقیقت را بازگو کنم که کادر پزشکی ما خسته است. نمکی با عنوان این مطلب که فکر می کردیم تابستان آرام تری را داشته باشیم، اضافه کرد: علت اینکه چرا کرونا در تابستان باردیگر خیز گرفت را به آینده می سپارم. در انتظار روزهای سخت پاییزی خواهیم بود و بهتر است با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پزشکان را خسته تر نکنیم و اجازه بدهیم توان و نفس خدمت در ایام پیش رو در پاییز و زمستان را داشته باشند. وزیر بهداشت اظهار داشت: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اجازه ندهیم آثار خیز جدیدی از بیماری بر دوش کادر پزشکی و مدافعان سلامت سنگینی کند. وی با اشاره به احتمال روزهای سخت پاییزی، اضافه کرد: همزمانی انتشار کرونا و آنفلوانزا، کار مدافعان سلامت را سخت تر خواهد نمود. بنابراین، بهتر است که با رعایت پروتکل های بهداشتی، آنها را خسته تر نکنیم.


منبع:

1399/05/31
12:06:20
5.0 / 5
1704
تگهای خبر: بیماری , پزشك , خدمات , خرید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است