ارتباط مصرف سدیم با یک بیماری پوستی مزمن

ارتباط مصرف سدیم با یک بیماری پوستی مزمن مستر لمون: مصرف سدیم با خطر مبتلاشدن به بیماری پوستی مزمن موسوم به ˮدرماتیت آتوپیکˮ مرتبط می باشد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: افزایش میزان سدیم در رژیم غذایی ممکنست خطر مبتلاشدن به بیماری درماتیت آتوپیک را افزایش دهد.
در این بررسی متخصصان آمریکایی ارتباط بین مصرف سدیم و درماتیت آتوپیک را در یک گروه جمعیتی متشکل از ۱۳ هزار و ۱۸۳ کودک و بزرگسال که در فاصله سال های ۲۰۰۰-۱۹۹۹، ۲۰۰۲-۲۰۰۱ و ۲۰۰۴-۲۰۰۳ شناسایی شده بودند، بررسی کردند.
متخصصان مشاهده کردند: میانگین سدیم موجود در رژیم غذایی ۳.۳۰ گرم بود و شش درصد از شرکت کنندگان در زمان نظرسنجی از مبتلاشدن به عارضه درماتیت خبر دادند در حالی که ۱۲ درصد از شرکت کنندگان مبتلاشدن به درماتیت را در سال قبل گزارش کردند.
متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: با در نظر گرفتن فاکتورهایی همچون سن، جنسیت، قومیت و نسبت درآمد، افزایش یک گرمی در مصرف سدیم با افزایش ریسک مبتلاشدن به درماتیت در دوره فعلی و افزایش غیر قابل توجهی در خطر بروز درماتیت در سال قبل مرتبط بود.
به گزارش مدیکال اکسپرس، این داده ها حاکی از تاثیر محدود کردن مصرف نمک بعنوان یک عامل مداخله کننده کم هزینه و ایمن برای مهار بیماری پوستی درماتیت آتوپیک است.
منبع:

1401/03/11
13:52:06
5.0 / 5
279
تگهای خبر: بیماری , پوست , رژیم غذایی , غذا
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است