مدیركل بیمه سلامت گلستان خبر داد؛

۱۰۷ بیماری صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت

۱۰۷ بیماری صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت به گزارش مستر لمون، گلستان مدیرکل بیمه سلامت گلستان با تشریح خدمات مختلف بیمه سلامت، اظهار داشت: خدمات ارائه شده نشان میدهد سال 1401 سال فوق العاده ای در عرصه بیمه سلامت بود.


دکتر سید محمد حسینی امروز دوشنبه یک اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم گلستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هر فرد فاقد بیمه در شهر یا روستا می تواند با مراجعه به بیمه سلامت تحت پوشش قرار گیرد.

وی از پوشش رایگان بیمه سلامت آگاهی داد و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱، به جز تمامی روستائیان گلستانی، ۲۴۰ هزار نفر از مردم استان از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره مند شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان افزود: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دسترسی مردم تسهیل شده و بیمه شدگان می توانند بوسیله کد ملی به هر پزشک و مؤسسه طرف قرارداد مراجعه نموده و داروهای خودرا از داروخانه دریافت نمایند.

حسینی افزود: هم اکنون تمامی روستائیان گلستان بوسیله مراکز بهداشتی و درمانی بطور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، در شهرها هم افراد فاقد بیمه درمانی می توانند به ادارات بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد مراجعه کنند.

وی با تکیه بر این که دهک بندی خانوار برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، بیان کرد: افراد فاقد بیمه پایه سه دهک پایین درآمدی، بصورت رایگان و بدون پرداخت حق بیمه تحت پوشش قرار می گیرند. همین طور افرادی که دهک بندی نشده و یا به دهک تعیین شده معترض هستند، تا سه ماه بطور رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند تا وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.

حسینی به شیوه استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت اشاره نمود و توضیح داد: مردم می توانند بمنظور استعلام از اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود کد #۱۶۶۶* را شماره گیری کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با اشاره به اجرای طرح دارویار، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت گلستان در اسفند ماه ۱۴۰۰ ماهانه با صرف ۶ میلیارد تومان اعتبار تمامی هزینه های مربوط به داروی افراد تحت پوشش را پرداخت می کرد که این میزان در اسفند ۱۴۰۱، به ۲۸ میلیارد تومان رسیده، در حقیقت گرچه قیمت دارو گران شده اما سهم پرداختی ما از ۶ میلیارد تومان به ۲۸ میلیارد تومان بالا رفته است.

وی شرط استفاده از دارویار را مراجعه به پزشک دانست و متذکر شد: افرادی که بدون نسخه پزشک و بصورت آزاد برای دریافت دارو به داروخانه ها مراجعه می کنند مشمول طرح دارویار نمی شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با اعلان اینکه سال ۱۴۰۱ سال فوق العاده ای در عرصه بیمه سلامت بود، اشاره کرد: پوشش رایگان بیمه ای ۲۴۰ هزار نفر از گلستانی ها، اجرای طرح دارویار، پوشش بیمه ای نازایی و کمک به درمان زوجین نابارور، ارائه ۵۹ خدمت توانبخشی برای معلولان، اجرای تعرفه پرستاری مادران حامله همچون اقدامات مهم ما در سال قبل بود.

حسینی افزود: در گذشته پنج دسته بیمار خاص وجود داشت که بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس را در بر می گرفت که این مهم در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۷ دسته از بیماریهای خاص بالا رفته و از شروع آذر ماه در استان گلستان به مرحله اجرا رسیده است.

وی از انجمن های بیماریهای خاص خواست ارتباط خودرا با بیمه سلامت بیشتر کنند و توضیح داد: به بیماران خاص ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان اعطا می شود که سهمیه استان در این بخش ۹ هزار نفر است و تا حالا یک هزار و ۷۰۰ نفر از این مزیت بهره مند شدند.

منبع:

1402/03/02
13:21:45
5.0 / 5
254
تگهای خبر: بیماری , بیمه , پزشك , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است