از ریزش موی سکه ای چه می دانید؟

از ریزش موی سکه ای چه می دانید؟ مستر لمون: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن ارائه توضیحاتی درباره ی ریزش موی سکه ای، در عین حال بر درمان پذیر بودن این بیماری تاکید نمود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر آزاده گودرزی درباره ی ریزش مو تیپ سکه ای، اظهار داشت: این نوع از ریزش مو طیف ها و شدت های مختلف دارد و امکان بروز آن در هر فردی با هر سنی وجود دارد. اگر فردی با مشخصات ریزش موی سکه ای به پزشک مراجعه کند، سابقه استرس، بیماریهای خودایمنی و... باید از او پرسیده شود.
وی ادامه داد: در ریزش موی سکه ای، یک دایره از مو، ریش، ابرو یا مژه افراد بطور ناگهانی گرفتار ریزش می شود. این اتفاق ممکنست بصورت تک ضایعه و یا در چندین نقطه اتفاق افتد. اگر فردی یکبار این نوع از ریزش مو را تجربه کند ممکنست در آینده هم تجربیات مشابه داشته باشد.
او با تأکید بر این که ریزش موی سکه ای جای نگرانی ندارد، اشاره کرد: در این رخداد ریشه مو سالم می باشد و رویش مجدد مو امکان پذیر است. بسته به شدت ریزش موی سکه ای درمان هم متفاوت می باشد، در مواقعی که ریزش مو تک ضایعه باشد حتی به درمان موضعی و یا تزریق در موضع هم بسنده می نماییم.
وی با اشاره به درمان پذیر بودن ریزش موی سکه ای، اظهار داشت: برای کسانی که ریزش موی سکه ای شدید دارند و موهای ابرو، مژه، سر و... را نیز از دست داده اند، درمان هایی وجود دارد و داروهای درمانی این ضایعه در چند سال اخیر به بازار ایران هم رسیده است و خوشبختانه افراد پاسخ درمانی خوبی دریافت کرده اند؛ به گونه ای که حتی برای طیف سنی اطفال نیز این داروها دردسترس است.
منبع:

1401/12/25
13:02:11
5.0 / 5
187
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دارو , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است